wystartował program Jatomi Champions!

#ciekawostki #jatominews #motywacja #trening

Trening na medal

Wystartował Jatomi Champions – program wsparcia treningowego dla młodych sportowców!

Przestarzałe i często zdekompletowane sprzęty, ciasne powierzchnie, zimno, brak szatni, toalet
i natrysków, niewystarczająca infrastruktura zewnętrzna. Dla młodych sportowców to warunki treningowe, a nie fizyczne ograniczenia są często największą przeszkodą na drodze do sukcesu. Jak więc zawodowcy, którzy dopiero pracują na swoją rozpoznawalność w sportowym świecie, mają odpowiednio przygotować się do międzynarodowych zawodów? Śpieszymy z pomocą.

Wspieramy reprezentantów Polski

Jatomi Champions nasz autorski i nowoczesny program wsparcia treningowego dla młodych sportowców. Inicjatywa adresujemy do reprezentantów Polski we wszystkich dyscyplinach sportu, startujących w zawodach rangi międzynarodowej. To właśnie z myślą o przyszłych mistrzach olimpijskich, udostępniamy wszystkie swoje kluby i umożliwiamy bezpłatne korzystanie z całej ich infrastruktury, bez ograniczeń czasowych.

Nowa jakość treningu

Pomysł powstał przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Rio – wyjaśnia Trevor Brennan, CEO Jatomi Fitness – Znamy potencjał polskich sportowców, wiemy ile wysiłku i pasji wkładają w treningi. Niestety znamy również smutną prawdę o niewystarczających warunkach treningowych, z jakimi się mierzą. Widząc ich potencjał oraz możliwości, jakie oferują kluby Jatomi zadecydowaliśmy, że chcielibyśmy zaproponować im program wsparcia na najwyższym, światowym poziomie. Tak narodził się pomysł na program Jatomi Champions, który – mamy nadzieję – w dłuższej perspektywie przełoży się na zwiększenie szans naszych zawodników w walce o medale.

Nie tylko siłownie

Akcją objęte są nie tylko same siłownie, ale także wszystkie prowadzone przez placówki zajęcia grupowe i wydarzenia specjalne oraz dostępne w klubach strefy relaksu i networkingu. Każdy ze sportowców objętych programem ma także możliwość włączenia do niego swojego trenera.
Obecnie w klubach Jatomi na terenie całego kraju trenuje już 35 podopiecznych reprezentujących różne dyscypliny sportu: od karate, przez wioślarstwo po gimnastykę artystyczną.

Szansa na medal

Dzięki tej inicjatywie sytuacja treningowa młodych zawodowców ma szansę ulec znacznej poprawie.

Warunki, w jakich często nawet najlepsi sportowcy przygotowują się do zawodów nie zawsze są zadowalające – mówi Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy – Powszechnie wiadomo, że nawet Anita Włodarczyk, nasza mistrzyni olimpijska z Londynu i Rio de Janeiro, nie może liczyć w swoim warszawskim klubie na godne zaplecze treningowe. Włodarczyk jednak dużo trenuje za granicą i na obiektach opłacanych przez PZLA lub komercyjnego sponsora. Sportowcy formatu Anity Włodarczyk, utytułowani i odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej, z oczywistych względów częściej mogą liczyć na silne wsparcie różnych instytucji oraz solidną pomoc podmiotów komercyjnych. To umożliwia im treningi w prywatnych siłowniach czy w ośrodkach poza granicami Polski. Sponsorzy pojawiają się jednak dopiero wraz z pierwszymi dużymi sukcesami sportowymi. O te jednak jest bardzo trudno, kiedy nie ma się warunków treningowych aby budować formę. Mogliby je zapewnić sponsorzy, ale ci raczej nie chcą inwestować w jeszcze anonimowych zawodników. I tak właśnie zamyka się „błędne koło”, w jakie wpada większość młodych zawodników – komentuje sytuację młodych sportowców Korzeniowski.

Program Jatomi Champions będzie rozwijany w oparciu o potrzeby uczestników w taki sposób, aby kompleksowo wspomagać osoby nim objęte w realizacji celów treningowych. Będziemy starali się na bieżąco wsłuchiwać się w potrzeby sportowców i na nie reagować, dostosowując do nich program w ramach oferty, jaką dysponujemy w naszych obiektach – mówi Trevor Brennan.

Wsparcie bez granic

Mimo, iż inicjatywa debiutuje na polskim rynku, ma szansę stać się programem międzynarodowym. W najbliższej przyszłości planujemy uruchomienie podobnych programów dla obiecujących sportowców z Czech, Tajlandii, Indonezji i Malezji. Ich start zależy w dużej mierze od rozwoju akcji w Polsce, gdzie zapotrzebowanie na nowoczesne warunki treningowe jest bardzo duże.