Jak schudnąć do lata w mądry sposób?

Jak schudnąć do lata w mądry sposób?

Diety odchudzające znane są na całym świecie. Zwykle zaczynamy dietę, ponieważ chcemy schudnąć. Czasami z powodów medycznych sięgamy po jadłospis, który ma być po prostu zdrowszy. Wiele osób już po jednym dniu zmiany menu szuka efektów, co niestety jest błędem, a nawet może wprowadzać nas w kompleksy. Czy zatem diety typu bikini, które mają nam zapewnić szczupłą sylwetkę na lato są realistyczne?

Dieta bikini — zdrowy czy niezdrowy sposób na schudnięcie?

Przykładem diety celowej, jest wspomniana dieta bikini. W zależności od planu dietetycznego ma trwać 10-14 dni i sprawić, że schudniemy więcej niż na tradycyjnej diecie. Zawsze dietetycy mówią o konieczności przejścia na zdrowsze odżywianie po jej zakończeniu, aby utrzymać efekt. Pozostaje jednak kwestia tego, ile można schudnąć i kosztem jakich wyrzeczeń. A tu można być bardzo zaskoczonym, czego wymaga od nas ta dieta.

Przede wszystkim dieta bikini to dieta 1000 kcal. Oznacza to, że proponowane zestawienie 3 posiłków w ciągu dnia ma wartość nie większą niż 1000 kcal. Dorosły, zdrowy człowiek, który nie uprawia sportu i ma pracę biurową potrzebuje co najmniej: 1600 kcal w przypadku kobiet i 2000 kcal w przypadku mężczyzn. A nawet więcej, jeśli pracujemy fizycznie lub uprawiamy jakąś aktywność. Zatem można powiedzieć wprost, że dieta bikini nie jest dietą zbilansowaną. Jest dietą skrajnie redukcyjną, która początkowo może pokazać świetne efekty, ale będziemy w jej trakcie notorycznie zmęczeni, rozdrażnieni, bez energii, a nawet po prostu głodni.

Brzuch — kompleks większości osób

Dużo osób podejmuje walkę z wyglądem brzucha, ponieważ wstydzi się pokazać w bikini czy tylko w spodenkach kąpielowych, wśród innych osób. Każdy ma inną budowę ciała, co przekłada się też na wygląd brzucha. Ponadto jego wygląd może nawet zależeć od wady postawy i krzywizny kręgosłupa. Dlatego nie powinniśmy porównywać swojej sylwetki do innych. 

Największym kompleksem jest brak widocznego umięśnienia, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej. Aby się pozbyć nadmiaru, należy przejść na dietę, która obfituje w syte, ale niskokaloryczne pożywienie. Porzucenie fast foodów i napojów słodzonych na rzecz posiłków bogatych w warzywa i herbaty owocowe, może być trudne. Jednak zdrowa dieta prowadzi do zdrowej sylwetki.

Natomiast, jeśli mamy problem ze wzdęciami po jedzeniu czy też nasz brzuch wygląda na “ciążowy”, przyczyny mogą leżeć w jelitach, a nie w masie naszego ciała. Nieodpowiednie odżywianie sprawia, że jelita nie pracują tak, jak powinny. Jedząc probiotyki lub po prostu kiszonki, możemy szybko zauważyć, że nawet bez wprowadzania poważnych zmian w diecie, nasz brzuch wygląda lepiej, a my czujemy się zdrowsi.

Jak zdrowo schudnąć?

Bardzo ważne jest, aby do diety podejść w zrównoważony sposób. Każda osoba ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli chcemy schudnąć faktycznie redukcja ilości zjadanych kalorii będzie dobrą opcją. Natomiast zaleca się obniżanie kaloryczności posiłków o 100-200 kcal. W ten sposób będziemy mieli pewność, że jemy tyle, ile potrzebujemy, ale też zaczniemy powoli chudnąć. Zamieńmy również gotowe, wysoko przetworzone produkty, na przygotowane w domu. Nawet jeśli gotowanie nie jest naszą pasją, można znaleźć wiele łatwych i zdrowych przepisów, które pomogą nam jeść lepiej i chudnąć.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these